הרצאות לארגונים
אחריות חברתית למניעת אלימות מינית

גם בעבודה עלינו לדבר על אלימות כלפי נשים, אבל איך נעשה זאת? 

עמותת תודעה

תודעה הינה עמותה הפועלת משנת 2002 כמרכז הסברה וידע למניעת ניצול ואלימות מינית. 

ליבת הפעילות שלנו היא פעילות חינוכית והסברתית לנוער ולצעירים/ות, צוותים והורים לקידום מיניות בריאה, אחריות חברתית וערבות הדדית. אנו דוגלות ביצירת תרבות שוויונית ומכבדת ומאמינות כי על ידי חינוך והסברה ניתן לחולל שינוי ולקדם את האמירה שבני ובנות אדם אינם/ן מוצר צריכה ומיניות בריאה מתקיימת במסגרת של רצון משותף, אינטימיות, אמון וכבוד הדדי.  

השינוי מתחיל מחינוך לזכויות אדם, כבוד לשלמות הגוף והנפש, ותפיסת "עצמי" ערכית וראויה. עם העזרה שלכם, נוכל להגיע לעשרות אלפי בני נוער וילדים ולהטמיע בהם ערכי ליבה חיוביים. 

 

מי אנחנו

מערך ההרצאות נכתב ע"י ד"ר אדוה ברקוביץ'-רומנו, מנהלת עמותת תודעה.

אדוה בוגרת תואר שלישי בעבודה סוציאלית עם התמחות במגדר ומיניות מהאוניברסיטת בן גוריון בנגב.
טרם הצטרפותה לתודעה, מילאה שורת תפקידים בעמותות ובמחלקות רווחה, שבהן טיפלה וריכזה תכניות לנערות ולצעירות במצבי סיכון. במשך 6 שנים, יזמה ופיתחה תוכניות בג'וינט, ביניהן פיילוט בין משרדי העוסק במיניות בריאה וצמצום אלימות מינית.

יחד עם אדוה, עובדות ועובדים מנחות ומנחים מיומנים אשר עברו הכשרה ייעודית לנושא בעלי רקע וניסיון עשיר בעבודה בתחום המיניות והמגדר. 

audience_100px.png

'נערה ללא שם'

הצגה אינטראקטיבית

הצגה דיגיטלית מלווה בשיח מונחה.

מטרת ההצגה היא העצמת היכולת להביט בסיטואציות חברתיות ולזהות בהן יחסי כוח, פגיעות וגם הזדמנות להושיט יד לעזרה.

ההרצאות שלנו

icons8_guardian_64.png

מבעד לעיניים שלהם

הרצאה מותאמת להורים

נסקור את העולם המיני כפי שילדינו וילדותינו חווים אותו היום, על המרחבים החדשים והסכנות שבהם. בנוסף, נעניק כלים מעשיים לשיח יום יומי (everyday sexuality)

עם המתבגרים והמתבגרות שלנו.

HALF-icons8_meeting_64.png

יחד נשנה תודעה

הרצאה לכל עובדי החברה

נעסוק באלימות כלפי נשים כתופעה עולמית, נציג נתונים עדכניים על המצב בישראל ויחד נבין את שורשי הבעיה. בנוסף, נתמקד באלימות מינית ונצייד הורים בכלים לשיח עם הילדות והילדים.